rid1
Bilindiği üzere ülke olarak 22 Mart 2010 tarihinde ADR anlaşmasına taraf olduk. Karayolunda tehlikeli madde işi yapan birçok işletme 30 Haziran 2015  tarihinden itibaren en az bir adet tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmekle veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet almakla yükümlü oldular.  İzmir’de bulunan kurumumuz Alsancak Akademi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan sahip olduğu akreditasyonla nitelikli TMGD’ler yetiştirerek eğitimlerine devam ederken takip eden süreçte ise IMDG (Tehlikeli Eşyaların Denizyoluyla Taşımacılığı) – RID (Tehlikeli Eşyaların Demiryoluyla Taşımacılığı) eğitim yetki belgelerini de alarak eğitimlere başladı..

RID eğitimi tehlikeli malların demiryolları ile uluslararası taşımacılığına ilişkin düzenlemelerdir. RID (Tehlikeli Malların Demiryoluyla Uluslararası Taşınmasına İlişkin Yönetmelik), IMDG Kod eğitimi tehlikeli malların denizyolları ile uluslararası taşımacılığına ilişkin düzenlemelerdir IMDG Kod (Uluslararası Denizcilik Tehlikeli Yükler Kod) kapsamındaki faaliyetlere ilişkin olarak TMGD olmak isteyen adaylar, 49 saatlik TMGD-ADR eğitimine ilaveten ayrıca 10’ar ders saati daha eğitim almaları gerekir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Eğitimini alanlar için TMGD-RID&TMGD-IMDG kod eğitim programı açılacaktır. Eğitim Süresi 3 gündür. Günlük eğitim süresi 7 saattir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Eğitimini almayanlar için TMGD-ADR&TMGD-RID&TMGD-IMDG kod eğitim programı açılacaktır. Eğitim Süresi 10 gündür. Günlük eğitim süresi 7 saattir.

IMDG Kod – RID Eğitimi Almak İsteyen Adaylar Erken Kayıt Fırsatından Yararlanmak İçin Acele Edin.!!

IMDG Kod- RIDTMGD Eğitimleri hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın….